Archive for September 10, 2013

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ ΤΗΣ 10 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2013

Κληρώθηκαν οι αγώνες

των πρωταθλημάτων Β΄ και Γ΄ κατηγοριών

 

Πραγματοποιήθηκε σήμερα το απόγευμα σε αίθουσα του ξενοδοχείου «Διόνυσος», η κλήρωση των αγώνων των πρωταθλημάτων των Β΄ και Γ΄ κατηγοριών, παρουσία του προέδρου της Επιτροπής Πρωταθλημάτων και Κυπέλλου κ. Λευτέρη Γρηγοριάδη, των μελών της Επιτροπής κ.κ. Κλεάνθη Συρακούλη και Στέλλας Σταματάκη και εκπροσώπων της πλειοψηφίας των σωματείων τα οποία θα συμμετάσχουν φέτος στα πιο πάνω αναφερόμενα πρωταθλήματα.

 

Πριν από τη κλήρωση, είχαμε συνάντηση – συζήτηση των μελών της Επιτροπής με εκπροσώπους των γιατρών αγώνων και ακούστηκαν και από τις δύο πλευρές προβληματισμοί και προτάσεις για την αρτιότερη παρουσία των γιατρών στα ερασιτεχνικά γήπεδα στην ποδοσφαιρική περίοδο που ήδη άρχισε.

 

Μετά την κλήρωση των αγώνων ακολούθησαν δύο ακόμη συναντήσεις της Επιτροπής Πρωταθλημάτων και Παρατηρητών Αγώνων (παραβρέθηκαν τα μέλη της κ.κ. Μάνθος Αγγελούλης, Δημήτρης Μπαμπανίκος, Ντίνος Κακαγιάννης και Γιάννης Γεωργόπουλος), με τους εκπροσώπους των ομάδων που θα συμμετάσχουν στα φετινά πρωταθλήματα Υποδομών και με τους παρευρισκόμενους παρατηρητές αγώνων. Και στις συναντήσεις αυτές συζητήθηκαν θέματα που αφορούσαν το αντικείμενο των δύο Επιτροπών, ακούστηκαν προτάσεις και δόθηκαν οδηγίες.

 

Η ΚΛΗΡΩΣΗ ΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ

 

Στην κλήρωση των αγώνων των πρωταθλημάτων Β΄ και Γ΄ κατηγοριών, ανά κατηγορία και όμιλο κληρώθηκαν για την α΄ αγωνιστική τα παρακάτω «ζευγάρια», ενώ με τους ειδικούς κωδικούς που πήρε κάθε ομάδα, ο κάθε εκπρόσωπος αυτής έχει τη δυνατότητα να αναπτύξει ολόκληρο το πρόγραμμα των αγώνων:

 

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

 

1ος ΟΜΙΛΟΣ

 

ΑΕ Μελίας – Απόλλων Βρυσιών

Ναρθάκι – Κυψέλη

Αρμένιο – Βαμβακού

Ακαδημία Φαρσάλων – Σ.Φ. Λάρισα ΄88

Ατρόμητοι/Θύελλα – Μ. Αλέξανδρος Χαλκιάδων

Ν. Καρυές – Αστήρ Ν. Περιβολίου

Πανιώνιος – Σταυραετός

  • Η συγκεκριμένη αγωνιστική θα διεξαχθεί την Κυριακή 29 Σεπτεμβρίου 2013

 

 

2ος ΟΜΙΛΟΣ

 

Ατρόμητος Δασοχωρίου – Σ.Σ. Ραψάνης

Όλυμπος Καρυάς – Πελασγιώτιδα

Ακαδημία Τυρνάβου – Όλυμπος Γόννων

Αστραπή Δελερίων – Χαραυγή

Ανθούπολη – Θύελλα Μεγ. Ελευθεροχωρίου

Προοδευτική Βερδικούσιας – Αστέρας Τυρνάβου

Ηρακλής Πλατανουλίων – Δευκαλίων Κρανιάς

  • Η συγκεκριμένη αγωνιστική θα διεξαχθεί το Σάββατο 28 Σεπτεμβρίου 2013

 

3ος ΟΜΙΛΟΣ

 

Προοδευτική Ανάβρας – Θερμαϊκός Στομίου

Ολυμπιακός Χειμαδίου – Λάρισα 2012

Χείμαρρος Μαρμαρίνης – Πρωτέας Αχιλλείου

Καλαμάκι – Αστήρ Μελισσοχωρίου

Πλατύκαμπος – Αναγέννηση Πουρναρίου

Ομόνοια – Ελευθεριακός

Λύκοι – Όλυμπος Αιγάνης

  • Η συγκεκριμένη αγωνιστική θα διεξαχθεί το Σάββατο 28 Σεπτεμβρίου 2013

 

Γ΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

 

1ος ΟΜΙΛΟΣ

 

Μαυροβούνι – Υπέρεια

Ολυμπιακός Αμπελιάς – Μυραϊκός

Άρης Χαράς – Αμπελόκηποι

Ζωοδόχος Πηγή – Ελευθεραί

Άγιος Γεώργιος Φαρσάλων – Άρης διλόφου

Ρεπό: Κοιλάς Κοιλάδας

  • Η συγκεκριμένη αγωνιστική θα διεξαχθεί την Κυριακή 6 Οκτωβρίου 2013

 

2ος ΟΜΙΛΟΣ

 

Βρυότοπος – Ελπίς Μεσοχωρίου

Γεράνεια – Εθνικός Ολύμπου

Ελασσόνα 2013 – Κεραυνός Δρυμού

Κεραυνός Δέντρων – Δυναμό Λάρισας

Χυρετιακός Δομένικου – Γ. Ολύμπιος Λιβαδίου

Ρεπό: Διογένης

  • Η συγκεκριμένη αγωνιστική θα διεξαχθεί το Σάββατο 5 Οκτωβρίου 2013

 

3ος ΟΜΙΛΟΣ

 

Μελιβιακός – Καλαρρύτες

Έλαφος – Φλόγα Ευαγγελισμού

Θύελλα Ελάτειας – Άγιος Θωμάς

Προμηθέας – Ίκαρος

Ιπποκράτης – Δόξα Αμυγδαλής

Ρεπό: Ηρακλής Ομολίου

  • Η συγκεκριμένη αγωνιστική θα διεξαχθεί την Κυριακή (πρωί) 6 Οκτωβρίου 2013

 

Advertisements

September 10, 2013 at 6:14 pm


September 2013
M T W T F S S
« Aug   Oct »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30