Posts filed under ‘Uncategorized’

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ ΤΗΣ 17 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2014

Εθιμοτυπική επίσκεψη

αντιπροσωπείας του Δ.Σ. της Ένωσης

στον Διοικητή του Πανεπιστημιακού

Αντιπροσωπεία του Διοικητικού Συμβουλίου της Ένωσης αποτελούμενη από τον Πρόεδρο κ. Ζήση Γρηγορίου, τον Αντιπρόεδρο κ. Δημήτρη Μπουχλαριώτη και το μέλος κ. Γιάννη Βλάγκα, πραγματοποίησαν σήμερα το πρωί εθιμοτυπική επίσκεψη στον Διοικητή του Πανεπιστημιακού Νοσοκομείου της Λάρισας κ. Αθαν. Μητσιό για να του ζητήσουν την συνδρομή του νοσηλευτικού Ιδρύματος προς το Ερασιτεχνικό ποδόσφαιρο του Νομού μας.

Η συνάντηση έγινε σε εγκάρδιο κλίμα, μέσα από το οποίο διαφάνηκε και η ευαισθησία που διακατέχει τον Διοικητή του Πανεπιστημιακού υπέρ του αθλητισμού γενικότερα και του ερασιτεχνικού ποδοσφαίρου ειδικότερα.

Οι εκπρόσωποι της Ένωσης ζήτησαν την παροχή της δυνατότητας της άμεσης χειρουργικής επέμβασης σε τραυματισμένους ερασιτέχνες ποδοσφαιριστές του Νομού μας στο Πανεπιστημιακό Νοσοκομείου, καθώς και αυτή των ιατρικών εξετάσεων ποδοσφαιριστών μιας ομάδας, που θα ζητηθεί από το Νοσοκομείο.

Ο κ. Μητσιός από την πλευρά του υποσχέθηκε την αμέριστη συμπαράσταση, στο μέτρο του δυνατού, προς το ερασιτεχνικό ποδόσφαιρο του Νομού μας και οι δύο πλευρές συμφώνησαν για μια νέα συνάντησή τους στην πορεία της νέας ποδοσφαιρικής χρονιάς 2014 – 2015.

Advertisements

September 17, 2014 at 10:25 am

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ ΤΗΣ 16 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2014

Πραγματοποιήθηκαν οι κληρώσεις

πρωταθλημάτων Β΄ – Γ΄ κατηγοριών

και της β΄ φάσης του Κυπέλλου

Πραγματοποιήθηκαν σήμερα το βράδυ στα γραφεία της Ένωσης οι προγραμματισμένες κληρώσεις των αγώνων της β΄ φάσης του Κυπέλλου και των πρωταθλημάτων των β΄ και γ΄ κατηγοριών

περιόδου 2014 – 2015

Οι κληρώσεις έγιναν από την Επιτροπή Πρωταθλημάτων και Κυπέλλου (κ.κ. Νίκος Δημεράς, Χρήστος Σκάρλος και Δημήτρης Μπουχλαριώτης),  παρουσία του Προέδρου της ΕΠΣΛ κ. Ζήση Γρηγορίου, μελών του Δ.Σ. και εκπροσώπων των ενδιαφερόμενων ομάδων. Τα αποτελέσματα των κληρώσεων ήταν τα εξής:

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣΛ (β΄ φάση) – Σαββατοκύριακο 20 & 21/9/2014:

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Ατρόμητος Δασοχωρίου – Όλυμπος Καρυάς

Κεραυνός Δέντρων – Θύελλα Μεγ. Ελευθεροχωρίου

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Απόλλων Βρυσιών – Αναγέννηση Φαρσάλων

Ναρθάκι – Βούναινα

3ος ΟΜΙΛΟΣ

Ολυμπιακός Χειμαδίου – Σ.Σ.Ραψάνης

Όλυμπος Γόννων  – Κυψέλη

4ος ΟΜΙΛΟΣ

Αμπελόκηποι – Άγιος Θωμάς

Πανιώνιος – Ελευθεραί

  • Οι ακριβείς ημέρες, ώρες και γήπεδα των παραπάνω αγώνων θα οριστούν αύριο από τη Γραμματεία της Ένωσης.

 

 

 

 

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ 1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ – Σαββατοκύριακο 27 & 28/9/2014:

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Βρυότοπος – Κεραυνός Δέντρων

Καλαρρύτες – Ατρόμητος Δασοχωρίου

Λύκοι – Όλυμπος Γόννων

Ροδιακός – Όλυμπος Καρυάς

Λαρισαϊκός – Θύελλα Μεγ. Ελευθεροχωρίου

Ιπποκράτης – Θύελλα Ελάτειας

Ελασσόνα 2013 – Ηρακλής Πλατανουλίων

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Ανθούπολη – Μυραϊκός

Ολυμπιακός Αμπελιάς – Ατρόμητοι/Θύελλα

Ελευθεραί – Βούναινα

Απόλλων Βρυσιών – Ναρθάκι

Κυψέλη – Αναγέννηση Φαρσάλων

Μέγας Αλέξανδρος Χαλκιάδων – Διογένης

Άγιος Θωμάς – Ακαδημία Αχιλλέα

3ος ΟΜΙΛΟΣ

Δήμητρα Αγιάς – Ομόνοια

Μελία – Αστήρ Μελισσοχωρίου

Καλαμάκι – Ελευθεριακός

Τοξότης – Πανιώνιος

Ολυμπιακός Χειμαδίου – Άρης Κουλουρίου

Αναγέννηση Πουρναρίου – Σ.Σ. Ραψάνης

Δήμος Αρμενίου – Αμπελόκηποι

  • Οι ακριβείς ημέρες, ώρες και γήπεδα των παραπάνω αγώνων θα οριστούν από τη Γραμματεία της Ένωσης.

Γ΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ – Σαββατοκύριακο 4 & 5/10/2014:

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Πελασγιώτιδα – Εθνικός Ολύμπου

Μύτικας Καλυβίων – Γ. Ολύμπιος Λιβαδίου

Νίκη Μιχαήλ – Αστραπή Δελερίων

Προμηθέας – Κεραυνός Δρυμού

Όλυμπος Ολυμπιάδας – Ελπίς Μεσοχωρίου

Χυρετιακός Δομένικου – Κοιλάς Κοιλάδας

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Ακαδημία Πλίτση – Χαραυγή

Δόξα Υπέρειας – Άρης Χαράς

Άρης Διλόφου – Μαυροβούνι

Σταυραετός – Άγιος Γεώργιος Φαρσάλων

Ατρόμητος Βαμβακούς – Νίκη Κρήνης

Αστήρ Ν. Περιβολίου – Ζωοδόχος Πηγή

3ος ΟΜΙΛΟΣ

Ακαδημία Ολύμπικ – Λάρισα ΄88

Ποσειδών Λάρισας – Χείμαρρος Μαρμαρίνης

Φλόγα Ευαγγελισμού – Μελιβοιακός

Θερμαϊκός Στομίου – Αετόλοφος

Δόξα Αμυγδαλής – Ορφέας Λάρισας

Όλυμπος Αιγάνης – Έλαφος

  • Οι ακριβείς ημέρες, ώρες και γήπεδα των παραπάνω αγώνων θα οριστούν από τη Γραμματεία της Ένωσης.

Καθορίστηκαν οι 3 όμιλοι

της γ΄ τοπικής κατηγορίας

 

ΣΗΜΕΡΑ ΟΙ ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΚΑΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ Β΄ ΚΑΙ Γ΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ

 

Το διοικητικό Συμβούλιο της Ένωσης, με χθεσινή του απόφαση ενέκρινε και οριστικοποίησε τον καταρτισμό των 3 ομίλων της Γ΄ κατηγορίας, που εισηγήθηκε η Επιτροπή Πρωταθλημάτων και Κυπέλλου.

Οι ομάδες του πρωταθλήματος Γ΄ κατηγορίας χωρίστηκαν σε 3 ομίλους ως εξής:

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Θερμαϊκός Στομίου, Χείμαρρος Μαρμαρίνης, Όλυμπος Αιγάνης, Δόξα Αμυγδαλής, Μελιβοιακός, Φλόγα Ευαγγελισμού, Έλαφος, Αετόλοφος, Ολύμπικ Λάρισας, Λάρισα ΄88, Όρφέας Λάρισας, Ποσειδών Λάρισας.

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Αστραπή Δελερίων, Ελπίς Μεσοχωρίου, Εθνικός Ολύμπου, Κεραυνός Δρυμού, Χυρετιακός Δομένικου, Γ. Ολύμπιος Λιβαδίου, Μύτικας Καλυβίων, Όλυμπος Ολυμπιάδας, Κοιλάς Κοιλάδας, Νίκη Μιχαήλ. Προμηθέας, Πελασγιώτιδα.

3ος ΟΜΙΛΟΣ

Ατρόμητος Βαμβακούς, Σταυρός, Άγιος Γεώργιος Φαρσάλων, Ζωοδόχος Πηγή, Άρης Χαράς, Άρης Διλόφου, Δόξα Υπέρειας, Κρήνη, Μαυροβούνι, Αστήρ Ν. Περιβολίου, Χαραυγή, Ακαδημία Πλίτση.

ΣΗΜΕΡΑ ΟΙ ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ

Μετά τον καταρτισμό των ομίλων και του πρωταθλήματος Γ΄ κατηγορίας, οι κληρώσεις των αγώνων για τα πρωταθλήματα β΄ και γ΄ κατηγοριών, καθώς και αυτής της β΄ φάσης του Κυπέλλου της ΕΠΣΛ, θα πραγματοποιηθούν σήμερα Τρίτη το βράδυ στα γραφεία της Ένωσης, ενώπιον της Επιτροπής Πρωταθλημάτων και Κυπέλλου.

Αρχίζουν οι προεπιλογές παικτών

για τις Μικτές ομάδες της Ένωσης

 

Οι προπονητές των Μικτών ομάδων της ΕΠΣΛ κ.κ. Νίκος Αργυρούλης και Γιώργος Δονδοτσάκης, μετά από σύσκεψη και συνεργασία που είχαν με τον πρόεδρο της Ένωσης και με τα μέλη της Τεχνικής Επιτροπής, αποφάσισαν όπως αρχίσουν  τις δοκιμές παικτών του Νομού και την προεπιλογή αυτών που θα στελεχώσουν τη φετινή χρονιά τις Μικτές ομάδες της Ένωσης, που θα αγωνιστούν στο πρωτάθλημα Μικτών ομάδων που διοργανώνει η ΕΠΟ.

Ηλικιακά οι παίκτες που στελεχώσουν τις Μικτές, σύμφωνα με την προκήρυξη της ΕΠΟ, θα πρέπει να είναι οι γεννηθέντες τις χρονιές 1999 και 2000 για τις Μικτές Νέων και οι γεννηθέντες τις χρονιές 2001 και 2002 για τις Μικτές Παίδων.

Οι δύο Ενωσιακοί προπονητές αποφάσισαν όπως την ερχόμενη Πέμπτη 18 Σεπτεμβρίου 2014 και ώρα 16.00΄, στο Εθνικό Στάδιο των Φαρσάλων, να καλέσουν τους παίκτες των ομάδων της ομώνυμης επαρχίας, τους γεννηθέντες τις παραπάνω αναφερόμενες χρονιές, προκειμένου να επιλέξουν αυτούς που θα θεωρηθούν ικανοί να στελεχώσουν τις Μικτές μας ομάδες. Μετά την προπόνηση που θα πραγματοποιηθεί, θα ακολουθήσει συνάντηση και συζήτηση των δύο προπονητών με τους προπονητές και εκπροσώπους των ομάδων των ποδοσφαιριστών που συμμετείχαν στην προπόνηση.

Η ίδια ακριβώς διαδικασία θα πραγματοποιηθεί την ερχόμενη Δευτέρα 22 Σεπτεμβρίου 2014 και ώρα 16.00΄, στο γήπεδο Ελασσόνας και θα αφορά τους ποδοσφαιριστές των σωματείων των επαρχιών Τυρνάβου και Ελασσόνας.

Η φάση της προεπιλογής των ποδοσφαιριστών των Μικτών ομάδων θα ολοκληρωθεί την Τετάρτη 24 Σεπτεμβρίου 2014, με την προπόνηση των παικτών που ανήκουν στις ομάδες και Ακαδημίες της Λάρισας και του υπόλοιπου Νομού (οι ώρα και το γήπεδο της προπόνησης θα ανακοινωθούν εντός των ημερών) και αργότερα θα πραγματοποιηθεί συγκέντρωση με τη συμμετοχή των μελών της Τεχνικής Επιτροπής, των Ενωσιακών προπονητών και των εκπροσώπων όλων των σωματείων του Νομού, που προτίθενται να συμμετάσχουν φέτος στα πρωταθλήματα Υποδομών που θα διοργανώσει η ΕΠΣΛ, προκειμένου να ακουστούν και καταγραφούν οι απόψεις και οι προτάσεις τους.

September 16, 2014 at 12:14 pm

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ ΤΗΣ 15 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2014

Αναβλήθηκαν οι σημερινές

κληρώσεις αγώνων της ΕΠΣΛ

 

Από την Γραμματεία της ΕΠΣΛ ανακοινώνεται ότι η Επιτροπή Πρωταθλημάτων και Κυπέλλου της Ένωσης αποφάσισε για τεχνικούς λόγους να αναβάλλει τις προγραμματισμένες για σήμερα Δευτέρα κληρώσεις για τους αγώνες της β΄ φάσης του Κυπέλου (η κλήρωση ήταν προγραμματισμένη για το μεσημέρι ώρα 14.00΄ στα γραφεία της ΕΠΣΛ) και των αγώνων των πρωταθλημάτων β΄ και γ΄ κατηγοριών (ήταν προγραμματισμένες για το απόγευμα στις 19.00΄ στο ξενοδοχείο «Διόνυσος»).

Αύριο το βράδυ, στις 20.00΄, στα γραφεία της Ένωσης θα πραγματοποιηθούν οι κληρώσεις των αγώνων της β΄ φάσης του Κυπέλλου και των αγώνων του πρωταθλήματος της β΄΄  κατηγορίας.

Η κλήρωση των αγώνων του πρωταθλήματος της γ΄ κατηγορίας θα γίνει τις επόμενες ημέρες και θα ανακοινωθεί από τη Γραμματεία.

Συνεχίζονται αύριο Τρίτη

οι διακοπέντες αγώνες

Σύμφωνα με τα όσα προβλέπονται στην προκήρυξη των πρωταθλημάτων, οι 2 διακοπέντες λόγω νεροποντής αγώνες του πρωταθλήματος Α1 κατηγορίας, το απόγευμα της περασμένης Κυριακής (Αετός Αμυγδαλέας – Λάρισα 2012 και Αστέρας Τυρνάβου – Δόξα Ομορφοχωρίου), θα συνεχιστούν αύριο Τρίτη, στις 17.30΄, στα ίδια γήπεδα, από το 60΄ και με το σκορ 1-1 ο πρώτος αγώνας και από το 62΄ και με το σκορ 0-1 ο δεύτερος).

September 15, 2014 at 1:32 pm

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ ΤΗΣ 11 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2014

Αποφάσεις του Δ.Σ. της Ένωσης

Υπό την προεδρία του Προέδρου κ. Ζήση Γρηγορίου συνεδρίασε χθες το βράδυ το διοικητικό Συμβούλιο της Ένωσης και συζήτησε αποφάσισε για τρέχοντα του ερασιτεχνικού μας ποδοσφαίρου θέματα. Πήρε τις παρακάτω αποφάσεις:

  • Ενέκρινε την συνταχθείσα από την Επιτροπή Πρωταθλημάτων και Κυπέλλου προκήρυξη των φετινών Πρωταθλημάτων.
  • Αποφάσισε όπως την ερχόμενη Δευτέρα 15 Σεπτεμβρίου 2014 και ώρα 19.00΄, στο ξενοδοχείο «Διόνυσος», πραγματοποιηθεί η κλήρωση των αγώνων Β΄ και Γ΄ κατηγοριών, για τη νέα ποδοσφαιρική περίοδο.
  • Ενέκρινε τον διαχωρισμό των ομάδων της β΄ κατηγορίας σε 3 ομίλους, όπως αυτοί συγκροτήθηκαν από την Επιτροπή Πρωταθλημάτων και Κυπέλλου. Οι ομάδες σε κάθε όμιλο είναι:
  • 1ος ΟΜΙΛΟΣ: Αναγέννηση Φαρσάλων, Μέγ. Αλέξανδρος Χαλκιάδων, Ολυμπιακός Αμπελιάς, Βούναινα, Μυραϊκός, Ναρθάκι, Ακαδημία Φαρσάλων, Ελευθεραί, Άγιος Θωμάς, Κυψέλη, Ατρόμητοι/θύελλα, Ανθούπολη, Διογένης
  • 2ος ΟΜΙΛΟΣ: Κεραυνός Δέντρων, Ηρακλής Πλατανουλίων, Όλυμπος Καρυάς, Θύελλα Μεγ. Ελευθεροχωρίου, Ροδιακός, Βρυότοπος, Όλυμπος Γόννων, Θύελλα Ελάτειας, Ελασσόνα 2013, Λαρισαϊκός, Ιπποκράτης, Λύκοι, Καλαρρύτες, Ατρόμητος Δασοχωρίου
  • 3ος ΟΜΙΛΟΣ: Αρμένιο, Καλαμάκι, Σ.Σ. Ραψάνης, Ολυμπιακός Χειμαδίου, Αναγέννηση Πουρναρίου, Ομόνοια, Αστήρ Μελισσοχωρίου, Δήμητρα Αγιάς, Μελία, Ελευθεριακός, Πανιώνιος, Άρης Κουλουρίου, Τοξότης, Αμπελόκηποι
  • Ο διαχωρισμός των ομάδων της Γ΄ κατηγορίας θα πραγματοποιηθεί το απόγευμα της ερχόμενης Παρασκευής.
  • Μετά τις κληρώσεις των αγώνων των πρωταθλημάτων των β΄ και γ΄ κατηγοριών, στις 20.00΄, στην αίθουσα του «Διόνυσος», θα πραγματοποιηθεί συγκέντρωση των προπονητών των ομάδων των τοπικών πρωταθλημάτων και ενημέρωση αυτών από την Τεχνική Επιτροπή της Ένωσης για τον τρόπο λειτουργίας των Μικτών ομάδων της ΕΠΣΛ κατά την φετινή περίοδο.
  • Να σταλεί στο Εκπαιδευτικό Συμβούλιο της ΕΠΟ αίτημα για τη λειτουργία στη Λάρισα αναθεωρητικής Σχολής Προπονητών, σύμφωνα με παρόμοιο αίτημα που έχει υποβληθεί από τον Σύνδεσμο Προπονητών Ποδοσφαίρου Νομού Λάρισας.
  • Διαβιβάστηκαν στην ΕΠΟ τα απαραίτητα δικαιολογητικά για την ίδρυση νέου σωματείου γυναικών ποδοσφαίρου, με την επωνυμία «Α.Ο. Ολυμπιώτισσες».
  • Ορίστηκε στην Επιτροπή Ελέγχου Γηπέδων ο διοικητικός κ. Γεώργιος Κοσμίδης, στη θέση του κ. Αριστ. Γκούμα που ζήτησε την αντικατάστασή του.
    • Έγινε δεκτό το αίτημα της ομάδας Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων, για να μετατεθεί ο αγώνας της, στην Α κατηγορία, στις 28 Σεπτεμβρίου 2014, από την 27 Σεπτεμβρίου που είχε αρχικά οριστεί, λόγω κοινωνικής εκδήλωσης.
  • Λόγω κοινωνικής εκδήλωσης μετατέθηκε για την Κυριακή 14/9, από το Σάββατο 13/9, ο αγώνας Κεραυνός Παραποτάμου – Δαμασιακός, ύστερα από αίτημα της γηπεδούχου ομάδας

September 11, 2014 at 9:44 am

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ ΤΗΣ 10 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2014

Το πρόγραμμα αγώνων

του ερχόμενου Σαββατοκύριακου

 

 

Από την Γραμματεία της Ένωσης ανακοινώθηκε σήμερα το πλήρες πρόγραμμα των αγώνων του Σαββατοκύριακου, Α΄, Α1 κατηγοριών και Κυπέλλου, που έχει ως εξής:

 

 

Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

 

ΣΑΒΒΑΤΟ ΩΡΑ 17.30:

 

Γήπεδο Παραποτάμου: Κεραυνός Παραποτάμου – Δαμασιακός

Γήπεδο Αμπελώνος: Αμπελωνιακός – Αβέρωφ

Γήπεδο Γιάννουλης: Δήμητρα Γιάννουλης – Αετός Μακρυχωρίου

Γήπεδο Χάλκης: Ηρακλής Χάλκης – Σμόλικας

Γ’ηπεδο Νεάπολης Α΄: Ηρακλής Λάρισας – Μαχητής Τερψιθέας

Γήπεδο Φαλάνης: Φαλανιακός – Αχιλλέας Φαρσάλων

Γήπεδο Γλαύκης: Δάφνη Γλαύκης – Αστραπή Ν. Πολιτείας

Γήπεδο Βλαχογιαννίου: Δόξα Βλαχογιαννίου – Δήμος Νίκαιας

Γήπεδο Αγίων Αναργύρων: Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων – Φιλοκτήτης Μελιβοίας

 

Α1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

 

Γήπεδο Ραχούλας: Δόξα Ραχούλας – Νέες Καρυές 2012

 

ΚΥΡΙΑΚΗ ΩΡΑ 17.30:

 

Α1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

 

Γήπεδο Καλοχωρίου: Αναγέννηση Καλοχωρίου – Δόξα Αργυροπουλίου

Γήπεδο Αμυγδαλέας: Αετός Αμυγδαλέας – Λάρισα 2012

Γήπεδο Πλατυκάμπου: Δήμος Πλατυκάμπου – Ακαδημία Τυρνάβου

Γήπεδο Ανάβρας: Προοδευτική Ανάβρας – Απόλλων Λάρισας

Γήπεδο «Ζέρμα – Γαλάτου»: Αστέρας Τυρνάβου – Δόξα Ομορφοχωρίου

Γήπεδο Δολίχης: Δολιχιακός – Προοδευτική Βερδικούσιας

Γήπεδο Ελασσόνας: Π.Ο. Ελασσόνας – Συκέα

Γήπεδο Συκουρίου: Κίσσαβος Συκουρίου – Νεάπολη

 

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ

 

ΣΑΒΒΑΤΟ ΩΡΑ 16.30:

 

Γήπεδο Δομένικου: Ελπίς Μεσοχωρίου – Ατρόμητος Δασοχωρίου

Γήπεδο Μεγ. Ελευθεροχωρίου: Θύελλα Μεγ. Ελευθεροχωρίου – Ροδιακός

Γήπεδο Χειμαδίου: Ολυμπιακός Χειμαδίου – Θύελλα Ελάτειας

Γήπεδο Κοιλάδας: Κοιλάδα – Αμπελόκηποι

Γήπεδο Ελευθερών: Ελευθεραί – Ανθούπολη (ο αγώνας θα αρχίσει στις 16.00)

Γήπεδο Κουλουρίου: Καλαρρύτες – Πανιώνιος

 

ΚΥΡΙΑΚΗ ΩΡΑ 16.30:

 

Γήπεδο Δελερίων: Αστραπή Δελερίων – Κεραυνός Δέντρων

Γήπεδο Μαυροβουνίου: Μαυροβούνι – Ναρθάκι

Γήπεδο Υπέρειας: Δόξα Υπέρειας – Βούναινα

Γήπεδο Βρυσιών: Απόλλων Βρυσιών – Ολυμπιακός Αμπελιάς

Γήπεδο Πουρναρίου: Αναγέννηση Πουρναρίου – Κυψέλη

Γήπεδο Μελισσοχωρίου: Αστήρ Μελισσοχωρίου – Όλυμπος Γόννων

 

 

 

September 10, 2014 at 1:26 pm

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ ΤΗΣ 9 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2014

Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση των αγώνων

Κυπέλλου των β΄ και γ΄ κατηγοριών

 

Πραγματοποιήθηκε σήμερα το απόγευμα στα γραφεία της Ένωσης από την Επιτροπή Πρωταθλημάτων και Κυπέλλου, η κλήρωση των αγώνων της πρώτης φάσης του Κυπέλλου της ΕΠΣΛ, στην οποία συμμετέχουν συνολικά 28 ομάδες των β΄ και γ΄ κατηγοριών, που προαιρετικά δήλωσαν συμμετοχή στο θεσμό.

 

Οι 28 ομάδες χωρίστηκαν σε 4 ομίλους με γεωγραφικά κριτήρια  και από τις 7 ομάδες του κάθε ομίλου, η 1 προκρίθηκε με κλήρωση, στην επόμενη φάση άνευ αγώνα.

 

Κληρώθηκαν κατά όμιλο τα εξής ζευγάρια (με τις ομάδες τις γ΄ κατηγορίας να είναι γηπεδούχες, όταν κληρώθηκαν με αντίπαλο από τη β΄ κατηγορία, όπως προβλέπεται από την προκήρυξη):

 

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

 

Ελπίς Μεσοχωρίου – Ατρόμητος Δασοχωρίου

Αστραπή Δελερίων – Κεραυνός Δέντρων

Θύελλα Μεγ. Ελευθεροχωρίου – Ροδιακός

Προκρίθηκε άνευ αγώνα: Όλυμπος Καρυάς

 

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

 

Μαυροβούνι – Ναρθάκι

Δόξα Υπέρειας – Βούναινα

Απόλλων Βρυσιών – Ολυμπιακός Αμπελιάς

Προκρίθηκε άνευ αγώνα: Αναγέννηση Φαρσάλων

 

Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ

 

Αναγέννηση Πουρναρίου – Κυψέλη

Αστήρ Μελισσοχωρίου – Όλυμπος Γόννων

Ολυμπαικός Χειμαδίου – Θύελλα Ελάτειας

Προκρίθηκε άνευ αγώνα: Σ.Σ. Ραψάνης

 

Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ

 

Κοιλάς Κοιλάδας – Αμπελόκηποι

Ελευθεραί – Ανθούπολη

Καλαρρύτες – Πανιώνιος

Προκρίθηκε άνευ αγώνα: Άγιος Θωμάς

 

Οι 16 ομάδες που θα προκριθούν από τη φάση αυτή (οι 3 νικητές κάθε ομίλου + αυτή που προκρίθηκε άνευ αγώνα), θα κληρωθούν το μεσημέρι της ερχόμενης Δευτέρας, στα γραφεία της Ένωσης για να αναδειχθούν τα 2 ζευγάρια του κάθε ομίλου. Οι 8 ομάδες που θα προκριθούν από τη β΄ φάση, θα προστεθούν στις 36 των Α΄ και Α1 κατηγοριών, ώστε να συνεχιστεί η διαδικασία των αγώνων του Κυπέλλου της ΕΠΣΛ, με 44 ομάδες.

 

Οι αγώνες που κληρώθηκαν στη σημερινή διαδικασία, θα γίνουν το ερχόμενο Σαββατοκύριακο 13 και 14 Σεπτεμβρίου, σε ήμερα, ώρα και γήπεδα που θα ανακοινωθούν αύριο από τη γραμματεία της Ένωσης.

September 9, 2014 at 5:02 pm

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ 8 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2014

Αύριο η κλήρωση Κυπέλλου

για τις ομάδες β΄ και γ΄ κατηγοριών

 

Στα γραφεία της Ένωσης θα πραγματοποιηθεί αύριο το απόγευμα στις 7, η κλήρωση της πρώτης φάσης των αγώνων του Κυπέλλου της ΕΠΣΛ, στην οποία, όπως έγινε ήδη γνωστό, θα συμμετάσχουν μόνο τα σωματεία β΄ και γ΄ κατηγοριών που δήλωσαν προαιρετικά συμμετοχή στο θεσμό του Κυπέλλου.

 

Η κλήρωση θα γίνει από την Επιτροπή Πρωταθλημάτων και Κυπέλλου και καλούνται να παραβρεθούν σε αυτή οι εκπρόσωποι των ενδιαφερομένων σωματείων β΄και γ΄ κατηγοριών.

September 8, 2014 at 10:58 am

Older Posts


October 2018
M T W T F S S
« Sep    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031